3D printimine – täiesti algaja lugu

Ender 3 Pro

Kuna elektroonikahobi läks hoogsamaks ja tahtsin teha autole veel lisavidinaid, siis tekkis ka vajadus juba eriskummaliste juppide järgi, ning enne printeri ostu veidi põgusalt sellega kokku puutununa leidsin, et on aeg ikka ise asjaga tegelema hakata ja omale enda aparaadiga vajalikke detaile toota.  Esimesteks sammudeks pole just erilist masinat vaja ning palju raha kulutada ka ei soovinud, valisin Creality Ender 3 Pro, sest koos transpordiga on see 200€-ne seade ja selle raha eest ka päris võimekas.
Masin rändas minuni umbes pooleteist nädalaga ja tuli ise lõpuni kokku panna. Õnneks on youtube igasuguseid õpetusi ja arvustusi täis, niiet ei olnud üldse keeruline ja sai kohe alguses mõned asjad vast õigemini tehtud, et muresid vähem oleks.

Loomulikult sai alustatud upgrade-juppide tootmisega printerile endale, kuid esimesena ikka “benchy”, sest see lihtsalt peab olema.
Alguses vast kõige rohkem pusimist oligi bed-leveling’ga, mis sellel seadmel tuleb teha käsitsi meetodil ja on paras tunnetuse mäng, ning tuleb üsna tihedalt uuesti teha. Loomulikult on olemas ka järelturu komplekt,mis selle töö ise teeb, kuid ma ei ole veel hetkel seda ca. 50 € kulutust teinud.
Mina võtsin kasutusele CURA sliceri programmi, kuna seda olin enne näinud, ning jällegi on sellel palju tarkusi YT’s ja mujal netis. Igasuguste seadetega võib muidugi täiesti hullumiseni “mängida” ja need mõjutavad prinditööd üsna korralikult.

Filamendi saadavus siin Eestis on üsna hea, müüjaid jagub, hinda ja kvaliteeti on ka igasugust aga enamus asjad teevad oma töö päris hästi ära.

 

 

 

Arenduse erinevad staadiumid. Kõrval arduino mega originaal ning embedded versioon.

Kogu selle ise printimise peamine põhjus on erilahendus oma hobiautosse, et paigaldada sinna ekraan kuvamaks erinevat mootori infot. Konkreetne asi hakkab asuma keskmise vent-bloki ühes augus. Pildilt on näha selle valmimise staadiumid, kus katsetasin disaini ja mõõte. Kindlasti oleks saanud ka vähemate versioonidega, kuid materjalikulu polnud väga suur ja päris asjaga on ikka parem proovida. Modelleerimiseks kasutan FreeCAD programmi ja see on üsna lihtsa õppeprotsessiga ning päris võimekas.
Hobiasjade jaoks väga OK.

 

 

 

 

Ekraan ise on nextioni toodang, mille oma GUI ehitamise tarkvara asja oluliselt lihtsamaks teeb – siiski, selline erilahendus oli ikkagi päris palju pusimist ja ümber-koodimist.

Nextioni ekraan, kaitsekile on peal, seepärast ka selline kehv ekraanipind.